Candy & Chocolate
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.79
Plus tax
Ferrero Rocher
Premium Chocolate Bar, White Chocolate with Hazelnut
90 g, $5.32/100g
Out of Stock
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Plus tax
Lindt
EXCELLENCE 100% Cacao Dark Chocolate Bar
50 g, $11.98/100g

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Nestlé
Coffee Crisp POPS, Bite-sized Candy, Prepared in Canada
140 g, $4.99/100g
Low Stock
sale: $2.75 MIN 2
, formerly: $3.29
Plus tax
Maynards
Chews Soft & Chewy Candy, In Assorted Fruity Flavours
100 g, $3.29/100g
Out of Stock

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Cadbury
DAIRY MILK Milk Chocolate with CADBURY Mini Eggs, Bag of 8 Mini Bars
144 g, $4.85/100g

sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.99
Plus tax
Cadbury
CARAMILK Chocolatey Candy Bars, Caramel, 100% sustainably sourced cocoa
50 g, $3.98/100g

sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.99
Plus tax
Cadbury
DAIRY MILK Fireworks Milk Chocolate Bar
38 g, $5.24/100g
sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax
Haribo
Gummy Candy, Tropifrutti
175 g, $2.28/100g
Out of Stock
sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.79
Plus tax
Ferrero Rocher
Premium Chocolate Bar, Macadamia and Hazelnut Milk Chocolate
90 g, $5.32/100g
Out of Stock

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Cadbury
CARAMILK Chocolatey Candy Minis, 100% sustainably sourced cocoa
147 g, $4.76/100g
sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.79
Plus tax
Ferrero Rocher
Premium Chocolate Bar, White Chocolate Bar with Coconut and Almond
90 g, $5.32/100g
Out of Stock
sale: $2.25 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
5 Gum
Evolution Sour to Sweet Berry Flavour Changing Sugar-Free Chewing Gum, Pack
37.5 g, $7.97/100g

sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Cadbury
DAIRY MILK Fruit & Nut Milk Chocolate Bars, Pack of 8 Mini Bars
144 g, $4.85/100g

$18.00
Plus tax
Nestlé
Turtles Classic Recipe Holiday Gift Chocolates
350 g, $5.14/100g
Out of Stock
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Plus tax
Lindt
EXCELLENCE Dark Chocolate Vanilla Bar
100 g, $5.99/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.50
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g

sale: $7.00, formerly: $11.99
SAVE $4.99
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.33/1ea
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Blueberries Cultivated
600 g, $0.75/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































