Honey, Syrups & Spreads
Filters
Honey, Syrups & Spreads
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.79
President's Choice
Original Table Syrup
750 ml, $0.64/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
President's Choice
Pure Concord Grape Jelly
500 ml, $1.50/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
President's Choice
Chocolate Hazelnut Spread
375 g, $1.33/100g

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
PC Blue Menu
Twice the Fruit™ Strawberry & Rhubarb Spread
500 ml, $1.50/100ml

sale: $10.00, formerly: $11.99
SAVE $1.99
Peace River Honey
Creamed Honey
500 g, $2.00/100g

sale: $8.00, formerly: $8.49
SAVE $0.49
PC Black Label
Ontario Montmorency Sour Cherry Fruit Spread
370 ml, $2.16/100ml

sale: $8.00, formerly: $8.49
SAVE $0.49
PC Black Label
British Columbia Raspberry Fruit Spread
370 ml, $2.16/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $6.50, formerly: $7.99
SAVE $1.49
Prepared in CanadaOikos
Greek Yogurt, Plain, High Protein, 0% M.F.
650 g, $1.00/100g

sale: $3.50, formerly: $5.10
SAVE $1.60
Prepared in CanadaNeilson
35% Whipping Cream
473 ml, $0.74/100ml

sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Prepared in CanadaOikos
Greek Yogurt, Plain, No Added Sugar, 2% M.F.
4x100.0 g, $1.20/100g

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Canadian Wild Blueberries
400 g, $1.50/100g




















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































